ورود کاربران
پست الکترونیکی :
کلمه عبور :
 
تابلو اعلانات
 
اطلاعیه پایان کنگره:
      

بسمه تعالی

 

برگزاری نخستین کنگره بین المللی ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار که با حضور و اقبال بیش از 200 نفر از اندیشمندان  علوم زمین مواجه شد گواه  موفقیت  دست اندرکاران این کنگره مهم؛ اعم از کمیته های علمی و اجرایی، ارکان مختلف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و سایر عزیزان می باشد که خالصانه بر آن شدند تا یکی از تخصصی ترین کنفرانس های علمی را مدیریت و برگزار نمایند.

 
با سپاس به درگاه خداوند متعال و آرزوی توفیق فزونتر برای جامعه علمی کشور به استحضار می رساند در تداوم این رویداد تخصصی، به حول و قوه الهی گروه کاری ژوراسیک ایران در حال تشکیل و اندیشمندان علوم زمین ضرورت هم افزایی حول محور تحقیقات موضوعی را در دستور کار قرار داده اند. ضرورتی که متولیان آن زمین شناسان علاقمند به مباحث ژوراسیک و رمز تحقق آن مسئولیت پذیری و پیگیری مراتب به دور از نگرش های بخشی خواهد بود.
 
بدیهی است برگزاری این کنگره مهم علمی و این تلاش  سترگ همانند هر کار دیگری که در حیطه محدودیت های بشری انجام می شود به دور از خطا  و نادرستی های سهوی نمی باشد. از اشکالات تایپی در مستندات ارائه شده تا نسبیت امر داوری و نارسایی های احتمالی در اجرا مواردی می باشند که در پیشگاه اصحاب علم عذر تقصیر داریم و امیدواریم آنان با برگزاری کامل تر نشست های آتی مدل های موفق تری از تلاش علمی سرمایه های انسانی کشور را متجلی سازند.
 
اشاره به این نکته بسیار مهم است که نخستین کنگره بین المللی ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار؛ آغازی بر یک پایان نبود بلکه تمامی وجهه همت خود را معطوف آغازی اثر بخش برای تداوم فعالیت های پژوهشی روی ژوراسیک ایران گذاشته است تا از رهگذر این رویکرد شاهد دستاوردهای  بیشتر و دقیق تر در یافته های زمین شناسی ایران باشیم. بی گمان رسیدن به افق موفقیت های بیشتر نیازمند چنین تلاش و کوشش های علمی و سازماندهی های هدفمند در فرایند تحقیق و پژوهش است.
 
در پایان لازم می داند از همه اساتید، کارشناسان، پژوهشگران، دانشجویان و مسئولان محترم ملی و استانی که ما را در برگزاری این نشست مهم علمی یاری نمودند سپاسگزاری و برای تمامی عزیزان آرزوی موفقیت و سلامت همراه با عزت داریم.

 

به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقی است....

  

 

جعفر طاهری

دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار

 
 


اطلاعیه مهم

با توجه به اعلام دبیرخانه نخستین کنگره بین المللی ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار و نظر به استقبال گسترده شرکت کنندگان محترم بدینوسیله به اطلاع کلیه اساتید، پژوهشگران و دانشجویان گرانقدر می رساند مهلت ارسال مقالات تا تاریخ 96/6/14 تمدید گردید. شایان ذکر است تاریخ اعلام شده به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.
کنگره موفق به دریافت مجوز ISC گردید

به اطلاع کلیه اساتید، پژوهشگران و دانشجویان متقاضی شرکت در نخستین کنگره بین المللی ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار می رساند، این کنگره موفق به اخذ مجوز برگزاری و اعتبار از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گردید.
مجوز مربوطه طی شماره 72405-96170 به دبیرخانه کنگره ابلاغ گردید.جهت عضویت در کانال خبری اینجا کلیک کنید
جهت مشاهده صفحه اینستاگرام کنگره
اینجا کلیک کنید
به نام خدا

پیام دبیر علمی

ایران زمین به عنوان بخشی از کمربند چین خورده ی آلپ هیمالیا در بردارنده اطلاعات ارزشمندی از تاریخ زمین شناسی زمین کره است که واکاوی هر یک از آنها ما را به کشف اسرار نهفته در واحدهای مختلف سنگ چینه ای، ماگماتیکی و دگرگونی چرخه های متعدد رسوبگذاری و بازشناسی نبودهای جای گرفته در سیر تاریخچه تحولات زمین شناسی دارای اهمیت و دقت بیشتر است.
در این میان دوره زمانی ژوراسیک به سبب اهمیت فرآیندهای ژئودینامیکی حاکم بر کره زمین، اشتقاق قاره ها و پدیدار شدن زون های فشارشی و کششی در جای جای خشکی ها و دریاها و صد البته در این کمربند چین خورده که موزائیکی از قطعات لیتوسفری مختلف است از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و خواهد بود.
برگزاری نخستین کنگره ی ژوراسیک ایران و کشورهای همسایه فرصتی مناسب برای واکاوی بررسی های انجام شده و اتخاذ تصمیم های لازم در تکمیل اطلاعات مورد نیاز می باشد تا در قالب سندی ارزشمند نقشه راه آینده پژوهشگران علاقمند به تحقیق در این حوزه قرار گیرد.
در این راستا انتظار دارد اصحاب علم و عمل با استقبال از فرصت فرارو برگزار کنندگان این کنگره مهم را در دستیابی به اهداف پیش بینی شده یاری و نقش بی بدیلی از خود به یادگار باقی بگذارند.
با سپاس از مساعی همه دست اندر کاران آماده دریافت نظرات و پیشنهادات شما اساتید، کارشناسان، پژوهشگران و دانشجویان ارجمند هستیم.


                                                                                                             دکتر محمود احمدزاده هروی
                                                                                                             دبیر علمی نخستین کنگره بین المللی
                                                                                                             ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار

به نام خدا


پیام دبیر اجرایی

تفکر برگزاری اجلاس ها و کنگره های موضوعی در حوزه علوم زمین از یک سو متاثر از تنوع و تکثر مطالب و گرایشهای  مختلف این رشته از علوم پایه و از دیگر سو برآمده از ظرفیت ها و پتانسیل های زمین شناسی ایران زمین می باشد.
پس از چند دهه بررسی های گسترده زمین شناسی و با توسعه تحصیلات تکمیلی اکنون ضرورت تعمیق هر چه بیشتر این مطالعات و توجه به کیفیت بررسی های زمین شناسی ایجاب می نماید تا با برگزاری کنفرانس های موضوعی ضمن اطلاع از آخرین دستاوردهای اندیشمندان علوم زمین و سازماندهی محققان درراستای نیاز کشور، خود را با کنگره های جهانی نیز هماهنگ سازیم.
در این راستا اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق کشور با آگاهی از ظرفیت های بالقوه محورهای مختلف علوم زمین به ویژه دوره زمانی ژوراسیک طرح برگزاری: نخستین کنگره بین المللی ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار را در سال 1396 برنامه ریزی نموده است و با اطمینان از اقبال شما پژوهشگران محترم امید آن دارد فرصتی فراهم آید تا خونی تازه در رگهای مطالعات دقیق زمین شناسی جاری و آغازگر تحولی تازه در بررسی های موضوعی باشیم.
برگزار کنندگان از هم اکنون در انتظار نکته نظرات و پیشنهادات شما پژوهشگران محترم می باشند تا ما را در برگزاری هر چه بهتر این رخداد علمی کمک و یاری نماید.

دکتر جعفر طاهری دبیر اجرایی کنگره
 
 
Copyright 2010 GSI Congress
انتخاب وب سایت مورد نظر :